faq

 • Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w końcu maja 2017 r. wynosi - 2291, w tym kobiet - 1199. Stopa bezrobocia w końcu kwietnia 2017 r. wynosi: w powiecie ryckim - 10,9%, w województwie lubelskim - 9,7%, w Polsce - 7,7%.
 • but
  but


  but
  środa, 13.05.2015 08:21

  V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy


       28 kwietnia 2015r w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego  w Rykach odbyły się już po raz piąty Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. Organizatorami, jak co roku, było Starostwo Powiatowe oraz  Powiatowy Urząd  Pracy w Rykach.  Gości powitała Dyrektor ZSZ nr 2 im. L. Wyczółkowskiego, Pani Halina Łysoń oraz Dyrektor PUP w Rykach Piotr Gałkowski. 

        Targi otworzył honorowy patron targów - Starosta Rycki Stanisław Jagiełło.


       Targi Edukacji i Pracy  w główniej mierze organizowane są dla młodzieży szkół gimnazjalnych oraz poszukujących pracy. Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą 9 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Szkoły przedstawiły ciekawą ofertę, która zainteresowała nie tylko młodzież ale także rodziców uczniów kończących szkoły gimnazjalne, stojących właśnie przed podjęciem ważnej dla siebie decyzji - wyboru szkoły, a co za tym idzie, przyszłej drogi zawodowej.

       Największą grupę wystawców stanowili jednak pracodawcy, fundacje i inne podmioty, które ofertę swoją kierowali głównie do poszukujących pracy.

   

       W tegorocznych targach poszukujący pracy mogli skorzystać z oferty prawie 40 wolnych miejsc pracy od lokalnych pracodawców, oraz ponad 100 ofert pracy EURES (oferty pracy zagranicznych pracodawców), które udostępnili pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Oferowano głównie miejsca pracy dla pracowników wykwalifikowanych w zakresie usług rzemieślniczych, jak: spawacz, lutowacz, mechanik, również w zakresie gastronomi m.in. kucharz, kelner, pomoc kuchenna oraz wiele innych. Można również było pozyskać szczegółowe informacje związane z procesem rekrutacji w szeregi Sił Zbrojnych RP, zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom na żołnierzy.

       Specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektoratu w Puławach i Urzędu Skarbowego w Rykach poprowadzili panel wykładowy skierowany dla osób rozpoczynających, bądź prowadzących już działalność gospodarczą. 

       Podczas trwania targów odbyły się warsztaty prowadzone przez doradcę zawodowego z PUP w Rykach na temat: Rozmowa kwalifikacyjna – jak zrobić dobre wrażenie

       W tegorocznych targach stoisko naszego urzędu cieszyło się dużym powodzeniem, nie tylko ze względu na nowy wystrój ale także dzięki zaangażowaniu pracowników tutejszego urzędu w organizację targów.

  Informacje o artykule

  Zredagował(a): Piotr Reda
  Data powstania: 13.05.2015 08:21
  Data ostatniej modyfikacji: 13.05.2015 08:37
  Liczba wyświetleń: 1441
  Drukuj Stworz PDF

  but