faq

 • Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w końcu maja 2017 r. wynosi - 2291, w tym kobiet - 1199. Stopa bezrobocia w końcu kwietnia 2017 r. wynosi: w powiecie ryckim - 10,9%, w województwie lubelskim - 9,7%, w Polsce - 7,7%.
 • but
  but


  but
  czwartek, 23.10.2014 09:57

  IX Międzynarodowe Targi Pracy


          15 pażdziernika 2014r. odbyły się IX Międzynarodowe Targi Pracy w Lublinie.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Lubelski oraz Marszałek Województwa Lubelskiego. Organizatorami przedsięwzięcia były, jak co roku, Europejskie Służby Zatrudnienia działające w ramach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, we współpracy z Targami Lublin S.A. 

         Targi Pracy, to przede wszystkim miejsce, gdzie naprawdę warto przyjść. Osoby bezrobotne i poszukujące pracy, studenci stojący przed wyborem własnego rozwoju zawodowego, a także przedsiębiorcy -  mogą zapoznać się  z aktualną sytuacją na rynku pracy. 

         

          Z uwagi na odnotowane w poprzednich edycjach duże zainteresowanie Targami, Powiatowy Urząd Pracy w Rykach aktywnie włączył się w organizację i pomoc w w/w przedsięwzięciu. Dla osób zainteresowanych udziałem w tegorocznych Targach zorganizowaliśmy bezpłatny przejazd. Dzięki tej inicjatywie zwiększyło się zainteresowanie osób bezrobotnych.  Cieszy fakt, iż udział wzięło 41 osób bezrobotnych z terenu powiatu ryckiego. Ponadto Powiatowy Urząd Pracy w Rykach oddelegował pracownika, celem wsparcia kadry EURES w działaniach informacyjnych na stoisku WUP. Sami uczestnicy Targów pozytywnie ocenili wydarzenie. Możliwość spotkania wielu wystawców związanych z rynkiem pracy w jednym miejscu, pozwoliło osobom bezrobotnym nawiązać kontakty, zostawić dokumenty aplikacyjne. Atmosfera sprzyjała owocnym spotkaniom na linii pracodawca – pracownik.

    

  W targach wzięło udział 52 wystawców zarówno regionalnych, krajowych, jak i zagranicznych, reprezentujących branże: telekomunikacyjną, budowlaną, technologiczną, rolniczą, IT, ogrodniczą, finansową, medyczną, spożywczą, przemysłową i produkcyjną. Swoją ofertę zaprezentowały również krajowe i zagraniczne firmy komercyjne, biura pośrednictwa pracy, agencje zatrudnienia, firmy doradztwa personalnego oraz firmy konsultingowe.

          Reasumując Międzynarodowe Targi Pracy, to  jedno z bardziej prestiżowych wydarzeń w regionie. Inicjatywa ta ukazuje szerokie spektrum zagadnień dotyczących promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia, aktywizacji zawodowej . Uczestnictwo w Targach uważamy  nie tylko za jedną z efektywniejszych form poszukiwania zatrudnienia, ale także do pozyskania szerszej wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy. Największym atutem Targów jest możliwość indywidualnego i bezpośredniego kontaktu z wieloma Wystawcami.

          Dlatego bardzo cieszymy się, że nasza propozycja wyjazdu na Targi spotkała się z dużym odzewem ze strony naszych bezrobotnych. Liczymy, że rozmowy, które przeprowadzili w trakcie targów przyniosą  korzyści , w postaci podjęcia zatrudnienia.

  Informacje o artykule

  Zredagował(a): Piotr Reda
  Data powstania: 23.10.2014 09:57
  Data ostatniej modyfikacji: 23.10.2014 10:27
  Liczba wyświetleń: 1482
  Drukuj Stworz PDF

  but