faq

 • Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w końcu maja 2017 r. wynosi - 2291, w tym kobiet - 1199. Stopa bezrobocia w końcu kwietnia 2017 r. wynosi: w powiecie ryckim - 10,9%, w województwie lubelskim - 9,7%, w Polsce - 7,7%.
 • but
  but


  but
  piątek, 19.10.2012 09:02

  Zakończenie warsztatów „Kursu inspiracji”


  ZAKOŃCZYŁY SIĘ WARSZTATY „KURSU INSPIRACJI”

  ORGANIZOWANE PO RAZ PIERWSZY

  PRZEZ POWIATOWY URZĄD PRACY  W RYKACH

  Trwające pięć dni warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i  zaangażowaniem wśród uczestników, którzy przez kilka godzin dziennie spotykali się i wspólnie inspirowali do aktywnego poszukiwania swojego miejsca na rynku pracy.

  grupa

  Kurs dał możliwość głębszego poznania siebie i wykorzystania własnego potencjału zawodowego, wzbudził motywację do działania oraz pozwolił spojrzeć na codzienność z innej perspektywy.

  Uczestnicy warsztatów poznali inne osoby, które borykają się z podobnymi problemami zawodowymi i życiowymi. Poczuli, że nie są osamotnieni i pozostawieni sami sobie.

  praca

  Wspólnie z doradcą zawodowym poruszali wiele znaczących problemów. Treść kursu została podzielona na 5 bloków tematycznych dotyczących: znaczenia pracy, kosztów bezrobocia, wychowania i przystosowania społecznego oraz znaczenia wykształcenia w rozwoju osobowym i społecznym. Niezwykle istotne było również poznanie wymagań kwalifikacyjnych jakie stawia dzisiejszy rynek pracy.

  Oprócz sympatycznej atmosfery, kurs  rozszerzył horyzonty możliwości i umocnił nadzieję na lepsze jutro.

  Zainspirowani i zadowoleni z wiarą w  swoje możliwości uczestnicy warsztatów przystąpili do dalszego etapu w swoim życiu – poszukiwania odpowiedniej pracy. Teraz są gotowi i otwarci na nowe wyzwania.

  dyplomy

  Ostatniego dnia każdy z uczestników z dumą odebrał dyplom ukończenia „kursu inspiracji”.

  Zachęcamy bezrobotnych do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez nasz Urząd.

  Pozwól się zainspirować! – NAPRAWDĘ WARTO!

  Informacje o artykule

  Zredagował(a): Piotr Reda
  Data powstania: 19.10.2012 09:02
  Data ostatniej modyfikacji: 02.11.2012 07:33
  Liczba wyświetleń: 2353
  Drukuj Stworz PDF

  but